KURSY I SZKOLENIA

W Akademii Ratownictwa pragniemy szerzyć profesjonalną wiedzę, zarażając pasją do uprawiania rozmaitych sportów wodnych wszystkich ich miłośników. Chcemy propagować szeroko pojęte zasady bezpieczeństwa i robić to absolutnie najlepiej, jak to możliwe!

Profesjonalna kadra, która podzieli się z wami bezcenną wiedzą i doświadczeniem, specjalistyczny sprzęt dydaktyczny i kameralne grupy, sprzyjające poszerzaniu wiedzy oraz zwiększaniu kompetencji. Wybierz kurs dla siebie!

Jesteśmy podmiotem zgłoszonym do Państwowego Ratownictwa Medycznego, posiadamy zgodę MSWiA na wykonywanie ratownictwa i jesteśmy zgłoszoną instytucją szkoleniową. Wszystkie szkolenia są zwieńczone uzyskaniem przez uczestników dokumentów potwierdzających – certyfikatów.

Kurs na Ratownika Wodnego

Intensywny kurs, po ukończeniu którego będziesz mógł zostać profesjonalnym ratownikiem wodnym (po zdobyciu wszystkich kwalifikacji). Kurs składa się z kompleksowego szkolenia teoretycznego oraz praktycznego, podczas którego zdobędziesz unikalne kompetencje, dowiesz się wszystkiego o pracy ratowników wodnych i akcjach ratunkowych.

Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy KPP

Profesjonalny kurs KPP przygotowany został zgodnie z wytycznymi systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego. Po jego ukończeniu uzyskasz tytuł Ratownika Medycznego. Podczas kursu, który łączy program teoretyczny z praktycznym nauczysz się udzielania pomocy pacjentom w stanie zagrożenia zdrowia.

Kurs Pierwszej Pomocy Przedmedycznej PPP

Kurs PPP skierowany jest do wszystkich, którzy pragną zdobyć wiedzę w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W programie teoretyczno-praktycznym zawarta jest szeroka wiedza na temat zasad bezpieczeństwa, sprzętu ratowniczego, organizacji akcji ratunkowej i zasad udzielania pierwszej pomocy.

Certyfikowane szkolenie z zakresu zasad bezpieczeństwa, higieny i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w związku z pandemią COVID-19

Kurs, którego autorski program został opracowany z myślą o trwającej pandemii. Podczas zajęć teoretyczno-praktycznych dowiesz się wszystkiego na temat zagrożenia COVID-19, procedur bezpieczeństwa oraz zasad udzielania pierwszej pomocy osobom zakażonym i potencjalnie zakażonym.

Kurs na Sternika Motorowodnego

Kurs po ukończeniu którego otrzymasz uprawnienia Sternika Motorowodnego z możliwością prowadzenia jachtów motorowodnych na wodach śródlądowych.

Kurs na Jachtowego Sternika Morskiego

Dzięki kursowi otrzymasz patent Jachtowego Sternika Morskiego, uprawniający do prowadzenia jachtów motorowodnych na wodach morskich.

Żeglarz Jachtowy

Kurs Żeglarza Jachtowego pozwoli ci otrzymać patent do prowadzenia jachtów żaglowych. Teoria i praktyka, manewry i wszystko, co musisz wiedzieć, aby oddać się przyjemności bezpiecznego żeglowania.

Holowanie Narciarza

Kurs na Holowanie Narciarza pozwoli ci zdobyć licencję, umożliwiającą bezpieczne holowanie narciarza wodnego oraz innych obiektów pływających. Kurs jest kompleksowym połączeniem teorii i praktyki.

Morski Sternik Motorowodny

Kurs na Morskiego Sternika Motorowodnego umożliwi ci uzyskanie patentu, dającego uprawnienia do prowadzenia jachtów motorowych po wodach śródlądowych oraz wodach morskich, jeśli kadłub jachtu nie przekracza 18 metrów długości.

Nauka pływania, karta pływacka

Bardzo przydatne kursy, które zwiększą twoją wiedzę praktyczną i teoretyczną oraz nauczą cię bezpiecznego obcowania z wodą. Nauka pływania umożliwi ci bezpieczne korzystanie z wody z pakietem pełnych umiejętności pływackich. Kurs na Kartę Pływacką, dzięki któremu zdobędziesz praktyczne umiejętności pływania, pływania pod wodą, skoków do wody.

Kurs na Młodszego Ratownika Akademii Ratownictwa

Unikalny program, który pozwala ukończyć kurs uczestnikom już od 14 – 17 roku życia. Jest kompleksowym przygotowaniem do zawodu ratownika i zdobycia późniejszych uprawnień (po ukończeniu 18 roku życia). Program obejmuje pełną wiedzę teoretyczną oraz praktyczną. Począwszy od profesjonalnej nauki pływania wszystkimi stylami, przez samoratownictwo, bezpieczną pomoc tonącym, zapoznanie się z wykorzystywanym w ratownictwie sprzętem i technikami ratowniczymi. Kurs na Młodszego Ratownika Akademii Ratownictwa umożliwia przejście całej ścieżki edukacyjnej w kierunku uzyskania tytułu Ratownika Wodnego– kiedy kursant uzyskuje pełnoletność, musi już tylko uzupełnić całość o egzamin.